Strategie, jak pozbyć się bólu pleców

Jeśli cierpisz z powodu dyskomfortu pleców, nie jest ci obce ograniczenie tego problemu.

Proste ruchy, takie jak pochylanie się lub podnoszenie przedmiotów, mogą być trudne do wykonania. Jeśli cierpisz na dolegliwości pleców, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak złagodzić ból pleców. Umówienie się na wizytę u lekarza może być trudne tego samego dnia co uraz kręgosłupa, a nawet siedzenie lub leżenie może być trudne. Ta pozycja zmniejsza obciążenie mięśni i ścięgien, które biegną od tyłu w dół przez nogi. Połóż się na nogach, jakbyś siedział, jeśli bolą cię plecy. Ta wygodna pozycja zmniejsza obciążenie stawów. Jednak każda pozycja, która jest dla ciebie najwygodniejsza, jest prawdopodobnie najlepsza, o ile nie wymaga skręcenia kręgosłupa. Możesz zapobiec cofnięciu się, jeśli chcesz podnieść. Zawartość pudełka może ważyć więcej niż się spodziewasz i spowodować obrażenia pleców. Nie zakładaj, że wiesz, ile pudełko jest lekkie tylko ze względu na zdjęcia lub etykiety. Podnoszenie rzeczy, które są zbyt daleko od ciebie, jest zwykle wynikiem lenistwa i / lub niecierpliwości. Ludzie codziennie stosują te skróty, które mogą mieć negatywny wpływ na ich plecy. Musisz stać bliżej rzeczy, które znajdują się zbyt daleko od ciebie, i poświęcić czas na robienie rzeczy we właściwy sposób.

Możesz chronić swoje plecy, gdy musisz siedzieć przy biurku, spacerując w przerwach.

Zacznij od małego, próbując leczyć ból pleców. Często odczujesz wielką ulgę, odpoczywając na kilka dni. Podczas oczekiwania na uspokojenie się pleców, spróbuj wziąć przeciwzapalne leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, acetaminofen lub naproksen. Możesz dodatkowo złagodzić ból pleców, naprzemiennie przeprowadzając zimne i gorące zabiegi. Uważaj na pozycję, w której śpisz. Staraj się unikać spania na brzuchu. Palenie może być przyczyną bólu pleców u niektórych osób. Palenie może powodować zwyrodnienie kręgosłupa poprzez zmniejszenie przepływu krwi. Naucz się różnych technik oddychania i pracuj nad nimi, aby złagodzić dyskomfort pleców. Może to pomóc zmniejszyć dyskomfort pleców. Jeśli jest to w twoim budżecie, powinieneś zobaczyć fizykoterapię. Jeśli twój lokalny szpital nie ma terapeuty, zapytaj w miejscowym szpitalu. Może to być dość drogie, ale lekarz może zapewnić najlepszą opiekę w przypadku bólu pleców. Chociaż należy unikać nadmiernego spożywania alkoholu dla zdrowia pleców, spożywanie niewielkiej ilości czerwonego wina może faktycznie złagodzić dyskomfort pleców. Wino rozluźni mięśnie pleców, jednocześnie pomagając we śnie i pomaga lepiej spać. To świetny lek na problemy z plecami.

Konieczne jest, aby plecy otrzymywały wsparcie za każdym razem, gdy siedzisz w biurze.

Jeśli nie masz wystarczającego wsparcia w dolnej części pleców (odcinek lędźwiowy), może wystąpić duży ból pleców. Kup specjalną poduszkę, aby podeprzeć dolną część pleców. Noszenie odpowiednich butów może zmniejszyć ryzyko dyskomfortu w plecach. Jeśli buty nie pasują dobrze, twoja postawa może się zmienić, powodując ból pleców. Jeśli musisz je nosić, weź wkładki i nie noś ich przez długi czas. Radzenie sobie z bólem kręgosłupa nie jest przyjemnością. Jeśli plecy powodują problemy, skorzystaj z tej porady. Pomogą ci żyć bez bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *