Sposoby na łysienie plackowate

Łysienie plackowate to schorzenie, z jakim boryka się znaczny odsetek kobiet i mężczyzn. Choroba ma podłoże genetyczne i może pojawić się w każdym wieku. Włosy można stracić całkiem, jednak częściej przerzedzenia obejmują obszar przedziałka i czubka głowy. W takiej sytuacji rozwiązaniem na poprawę gęstości włosów może okazać się tupet damski, alternatywa dla peruki.

Czym jest tupet damski?

Tupeciki damskie składają się z bazy, czyli elastycznej siatki, do której doszywane są włosy. Do bazy dodatkowo mogą być przytwierdzone elementy mikroskóry, czyli specjalnej tkaniny imitującej ludzką skórę. Tupet wygląda najlepiej, kiedy jest wykonany z włosów naturalnych. Włosy syntetyczne mogą wyróżniać się na tle naszych własnych włosów przez tendencję do mocnego błyszczenia. Dobrze dobrany kolor tupetu pozwala na ładne wpasowanie się pasm tupetu między naszą fryzurę. Damski tupet z włosów naturalnych wymaga podobnej pielęgnacji jak peruki. Do mycia najlepiej używać szamponu do włosów zniszczonych i suchych.

Jak dopasować damski tupet?

Dobór rozmiaru tupetu jest uzależniony od wielkości przerzedzonego obszaru. Do pomiaru warto użyć centymetra krawieckiego, dzięki któremu otrzymany wynik będzie bardzo precyzyjny. Mierzymy szerokość i długość łysiny na czubku głowy. Najmniejszy topper ma wymiary 5×12 cm, a największy aż 22×22 cm. Tupety są elastyczne, co pozwala na dokładne zakrycie widocznych ubytków. Zawsze powinno wybrać się większy rozmiar tupetu, ponieważ spinki clip in muszą być przytwierdzone do silnych, zdrowych włosów. W innym przypadku nasz damski tupet nie będzie stabilnie się trzymał i przylegał do skóry głowy na całej jego powierzchni. Powinien być takiego koloru, jakiego są nasze włosy naturalne. Znalezienie identycznego odcienia nie jest łatwe, dlatego wtedy możemy postawić na tupet o kilka tonów ciemniejszy. Ciemny odrost to jeden z nowszych trendów fryzjerskich.

Damski tupet – alternatywa dla peruki

Damski tupet to dobre rozwiązanie dla osób, u których łysienie plackowate obejmuje jedynie fragment głowy. Chodząc w tupetach damskich, często czujemy się bardziej komfortowo niż nosząc peruki. Damski tupet skutecznie zagęszcza włosy, a naturalne pasma gładko wpasowują się w naszą własną fryzurę. Najważniejsze jest, aby tupet przykrywał dokładnie przerzedzony obszar i był przypięty do zdrowych włosów. Naturalne tupety damskie znajdziesz w asortymencie sklepu Hairly. W razie problemów w doborem rozmiaru skorzystaj z pomocy podczas indywidualnych konsultacji online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *