Porady na sezon grypowy

Koronawirus jest tym samym wirusem, który wywołuje zapalenie gardła i, w mniejszym stopniu, przeziębienie.

W przeciwieństwie do tych innych wirusów koronawirus nie pozwala wydostać się z nosa, gdzie można go łatwo rozprzestrzeniać. W rzeczywistości, jeśli chodzi o zakaźne wirusy, koronawirus jest raczej opóźniony. I to jest powód, dla którego ma zdolność rozprzestrzeniania się w tak dużej liczbie, aby nikt tego nie zauważył.

Koronawirus rozprzestrzenia się przez kaszel i kichanie, co zapewnia wirusowi dostęp do płuc i rozprzestrzenia go na całe ciało. To sprawia, że ​​jest wysoce zaraźliwa. Ludzie zarażeni wirusem zwykle odczuwają objawy grypopodobne: ich ciała mają katar, kaszlą i swędzą. Jednak gdy układ odpornościowy osoby jest słaby i nie ma wystarczającej odpowiedzi, aby zwalczyć atak wirusowy, może to prowadzić do poważnych komplikacji.

Objawy mogą obejmować niską gorączkę, zmęczenie, bóle i skurcze żołądka. Osoby mające kontakt z ludźmi zarażonymi wirusem zwykle rozwijają niektóre z tych objawów. Mądrze byłoby podjąć kroki, aby zapobiec zarażeniu się wirusem.

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Jeśli uważasz, że zamierzasz zarazić się grypą w tym sezonie, unikaj objawów podobnych do przeziębienia, takich jak kaszel, katar, ból gardła lub ból głowy. Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpi jeden z tych objawów, i koniecznie zastosuj niezbędne środki ostrożności.

Ponieważ wirus jest przenoszony przez kaszel, kichanie lub po prostu dotykając, najlepiej utrzymywać szczepionkę przeciw grypie, jeśli ją masz, przez cały czas w zasięgu ręki. Chociaż szczepionka przeciw grypie nie jest w 100% skuteczna, upewni się, że wirus nie opanuje twojego organizmu.

Aby jak najlepiej wykorzystać szczepionkę, należy zrobić kilka rzeczy w sezonie grypowym.

Są proste, ale warte wysiłku:

Upewnij się, że wszyscy w twojej rodzinie są zaszczepieni. Dzieci też powinny zostać zaszczepione. Jeśli miałeś ostatnio grypę, zaleca się podanie szczepionki całej rodzinie, szczególnie jeśli są one bardzo młode.

Upewnij się, że wszyscy w twoim domu są chronieni przed komarami. Komary uwielbiają grypę i bardzo szybko ją rozprzestrzenią. Możesz uchronić ich przed zarażeniem wirusem, stosując siatki przeciw komarom w całym domu.

Staraj się unikać noszenia długich rękawów i spodni. Długie rękawy, jeśli to możliwe, i spodnie obejmujące całą dolną połowę są idealne. Uważaj, aby nie zamoczyć butów, ponieważ mogą one również rozprzestrzeniać wirusa.

Chroń się przed słońcem. Jeśli nie chcesz przebywać w pomieszczeniu w ciągu dnia, załóż krem ​​przeciwsłoneczny. Pozostań w cieniu, jeśli zamierzasz być na zewnątrz w parku lub na plaży.

Należy uważać, aby nie zarazić się podczas pływania w czasie rozprzestrzeniania się wirusa. Powinieneś spróbować wejść wieczorem lub wczesnym rankiem, gdy jest ładna pogoda. Dzieje się tak, ponieważ wirus może żyć w rękach do dwóch godzin po dotknięciu czegoś.

Poznaj swoje otoczenie. Jeśli potrzebujesz skorzystać z publicznych pryszniców, upewnij się, że używasz filtra prysznicowego. Nie siedź w wannie z hydromasażem dłużej niż trzy minuty bez użycia filtra prysznicowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *